مشاوره رایگان 09120887008

رفلکتور و مزایای لامپ های رفلکتوری چیست؟

بازگشت به اخبار و مقالات
رفلکتور و مزایای لامپ های رفلکتوری چیست؟

رفلکتور و مزایای لامپ های رفلکتوری چیست؟

رفلکتور چیست؟

رفلکتور به معنای بازتاب گر و یا منعکس کننده است. در صنعت روشنایی ، رفلکتور وظیفه بازتابش نور در لامپ و محصولات روشنایی را بر عهده دارد ، خصوصا زمانی که نور نقطه ای مورد نیاز باشد ، نقش رفلکتور بسیار مهم تر و پررنگ تر می شود.

کیفیت سطح رفلکتور ارتباط مستقیم با بازده آن دارد و هرچه سطح رفلکتور براق تر و صیقلی تر باشد بازده آن بهتر خواهد شد. لامپ های رفلکتوری برای جهت دادن به نور مورد استفاده قرار می گیرند. نور خروجی از این لامپ ها برای تابش بر روی کالای مورد نظر طراحی شده است.

جنس رفلکتور

جنس رفلکتور عموما از آلومینیوم و یا آلومینیوم با آبکاری کروم می باشد.

مزیت های لامپ های رفلکتوری

لامپ های رفلکتوری دو مزیت عمده دارند:

  • اول آنکه نور اضافی به بقیه محیط نمی تابد و از هدر رفتن نور جلوگیری می گردد (صرفه اقتصادی).
  • مزیت دوم و مهمتر آن که نورپردازی به قصد نمایش کالا انجام می شود و نور بسیار مطلوبی ایجاد خواهد شد. برای مثال نوری که قرار است یک کالا را در ویترین فروشگاهی روشن کند، برای چشم مشتری زدگی و خیرگی ایجاد نمی کند.

انواع رفلکتورها

بسیاری از تولید کنندگان مطرح در زمینه انواع پروژکتور و چراغ های LED برای لامپ های خود چند مدل رفلکتور با زاویه پخش متفاوت ارائه می دهند. رفلکتورهای ۱۰ و ۲۰ درجه برای سقف های بلند (۳٫۵ الی ۵ متر) و رفلکتورهای ۳۰ درجه برای سقف های متوسط (۲٫۸ الی ۳٫۵ متر) و رفلکتور ۴۰ درجه برای نور نیمه دیفیوز (تقریباً غیر نقطه ای).

با سری مقالات آموزش های مربوط به صنایع روشنایی در صفحه بلاگ آذرطیف همراه باشید!

 

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.