برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

پنج اصل اساسی روشنایی فضای باز

پنج اصل اساسی روشنایی فضای باز

پنج اصل اساسی روشنایی فضای باز

تشخیص نور مناسب فضای باز بسیار آسان است: هنگامی که خورشید فرو می رود ، نور خانه خوب به نظر برسد ، سایه های تاریک وجود نداشته باشد و ورودی ها و مسیر عبوری جاده به خوبی روشن ، امن و زیبا به نظر برسند .
شما می توانید با داشتن یک برنامه و طرح روشنایی فضای باز ، همان محیط امن و راحت را برای خانه خود ایجاد کنید. بدین جهت  با لیستی از اهداف خود برای روشنایی فضای بیرون خانه شروع کنید.
نورپردازی در فضای باز فراتر از درب های ورودی گسترش یافته است. صاحبان خانه اکنون برای گسترش روشنایی فضای خود ، برنامه های روشنایی و نورپردازی مشخصی دارند و تعادلی بین داخل و خارج خانه های خود ایجاد می کنند. صاحبان خانه به جای دیدن یک دیوار تاریک از پنجره در شب ، اکنون نمای بیرونی زیبایی با انواع وسایل روشنایی LED ایجاد می کنند .
فناوری LED باعث شده است که نورپردازی در فضای باز کم هزینه تر و عملاً بدون تعمیر و نگهداری باشد. روشنایی ال ای دی ۶ برابر کارآمد تر است و ۱۲ برابر بیشتر از لامپ های رشته ای سنتی عمر میکنند .
اگر از قبل روشنایی در فضای باز را با تجهیزات زوشنایی سنتی مجهز نموده اید ، نگران نباشید ، هنوز می توانید به روشنایی LED تغییر دهید.

ایمنی فضای باز

در اینجا لیستی از پنج اصل اساسی که در روشنایی فضای باز باید در نظر بگیرید ، آورده شده است :

۱- ایمنی فضای باز

اطمینان حاصل کنید که ورودی ها و مسیرهای شما به خوبی روشن و بدون تاریکی است تا از سقوط و افتادن در شب جلوگیری شود.
این شامل ورودی جلوی منزل شما ، مسیرهای عبوری و درب های باغ می باشد.
پله ها نیز باید در برنامه شما قرار بگیرند ، زیرا آنها مسبب اصلی آسیب دیدگی هستند.

چندین روش برای نورپردازی و روشنایی پله ها وجود دارد:

  • چراغ های پله ای جداگانه که بر روی نرده یا دیوار سوار می شوند .
  • نوارهای روشنایی LED منعطف ، اندازه گیری شده برای هر پله
  • روشنایی هایی جهت روشنایی و زیبایی زیر پا
  • روشنایی هایی شامل چراغ دفنی جهت نورپردازی و روشنایی درختان
  • روشنایی هایی شامل پروژکتور ال ای دی جهت راهروها و مسیرهای عبوری

بسته به نوع و جنس پله ها شامل سنگ و بتون ، هر یک از این نوع نورپردازی ها می تواند مناسب باشد و باعث افزایش ایمنی در پله ها جهت شب شود.

۲- امنیت فضای باز

امنیت و ایمنی نورپردازی در فضای باز ممکن است اهداف و مفهوم مشابهی باشند ، اما هنگام روشن شدن چراغ ها و رونایی فضای بیرونی ، امنیت نیز شامل می گردد.
یک روش این است که سنسورهای حرکتی را به برخی از روشناییهای فضای باز اضافه کنید ، بنابراین وقتی شخصی وارد املاک شما شود ، چراغها روشن می شوند. این شامل حیوانات نیز می شود ، بنابراین ممکن است به سلیقه و دلخواه شما باشد زیرا ممکن است یک اتاق خواب مشرف به منطقه ای باشد که دارای گذر مکرر شبانه می باشد .
به طور کلی ، خوب است که ایوان یا چراغ جلو را هنگام غروب روشن نمایید و تا زمان خواب آن را روشن نگه دارید . خاموش و روشن کردن چراغ همواره نشان می دهد خانه در حال استفاده است و شخص یا اشخاصی در آنجا حضور دارند.
گزینه دیگر استفاده از تایمر برای روشن کردن چراغهای بیرونی و خاموش کردن در یک برنامه زمانی است. البته به یاد داشته باشید که استفاده از یک تایمر در زمانی که شما دور از خانه هستید ممکن است بهترین راه برای تأمین امنیت منزل شما نباشد. مجرمان و سارقین هوشمند قبل از تصمیم گیری در مورد اقدام نسبت به یک ملک بررسی می کنند ، بنابراین ممکن است بهتر باشد گاه به گاه برنامه نامنظم و بدون قاعده ای را تنظیم کنید یا حتی بعضی شب ها برنامه را تغییر دهید .
برخی از تولید کنندگان و توسعه دهندگان نورپردازی در فضای باز هم اکنون برنامه های روشنایی هوشمند ارائه می دهند که به شما امکان را می دهد حتی در حین دور بودن ، نور و روشنایی را از راه دور کنترل نمایید.

۳- ویژگی های حیاط یا باغ

بخش جالب برنامه روشنایی شما تصمیم گیری در مورد انتخاب موقعیت و مکان مناسب حیاط و باغ جهت روشنایی است. آیا شما یک درخت برجسته یا دیوار برای نشان دادن دارید؟ روشنایی دقیق این ویژگی ها را برجسته می کند. همچنین مجسمه های نورپردازی شده به زیبایی باغ شما خواهند افزود . راه حل شرکت آذرطیف برای شما استفاده از پروژکتور ال ای دی جهت راهروها و مسیرهای عبوری و چراغ دفنی جهت روشنایی و نور پردازی درختان می باشد .
ویژگی های آب ، فرصتی ویژه برای روشنایی ارائه می دهد. پخش آب و نور در شب جادویی است و امروزه محصولات LED ضد آب جدید روشی فوق العاده برای اضافه کردن درام و زیبایی به استخر روباز یا غیره هستند. متخصصان ما در زمینه نورپردازی می توانند شما را در انتخاب روشنایی و ویژگیهای دقیق اما مؤثر راهنمایی کنند.

ویژگی های حیاط یا باغ

۴- سبک زندگی

هنگام بهار یا اگر در مکان های با آب و هوای گرم زندگی می کنید ، احتمالاً شما و خانواده تان زمان بیشتری را در خارج از منزل می گذرانید. در زندگی شلوغ ما هر فرصتی برای استراحت از اهمیت بیشتری برخوردار است ، بنابراین در مواقع مناسب بایستی از فضای باز راحت و روشن لذت ببرید .
یک لوستر و روشنایی در فضای باز ، لمس زیبایی را به هر فضایی می افزاید و برای ایجاد یک محیط آرام برای مهمانی های عصرانه یا شام های خانوادگی ، یک سیستم کم مصرف را در برنامه خود بگنجانید تا بتوانید میزان روشنایی مهمانی را افزایش داده یا آن را برای یک عصر عاشقانه مهیا نمایید .

۵- مصرف انرژی

اگر عاشق افزایش امنیت و زیبایی فضای بیرونی خود با روشنایی هستید ، اما فکر یک قبض برق بالاتر را دوست ندارید ، دوباره فکر کنید. اگر از لامپ های LED و کم مصرف جهت روشنایی فضای خارجی منزل استفاده می کنید ، بطور باورنکردنی در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد . در یک سال ، یک لامپ LED به طور متوسط سالانه ۱۰۰ دلار هزینه انرژی دارد و در مقایسه با ۴۸۰ دلار برای یک لامپ رشته ای سنتی ، عدد قابل ملاحظه ای صرفه جویی خواهد شد . تعداد آن را به تعداد لامپ های خانه خود ضرب کنید و این رقم قابل توجه تر خواهد گشت .
لامپ های ال ای دی در گذشته بسیار گران قیمت بودند اما توسعه و رقابت منجر به کاهش قیمت ها گردیده است و امروز بهترین فرصت برای تفییر لامپ های رشته ای به ال ای دی است .
طراحی روشنایی فضای باز خود را با یک طرح ساده از خانه تان شروع کنید. برای بهترین مشاوره و انتخاب محصول مناسب ، آن را به متخصصان روشنایی ما بسپارید .

دنیاتو روشن کن!


وال واشر LED


پروژکتور اس ام دی ۱۵۰ وات


چراغ دفنی ال ای دی پاور ۲۴ وات

اشتراک گذاری پست


.