برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

روشنایی موقعیت مرطوب در مقابل روشنایی زیر آب

موقعیت مرطوب در برابر روشنایی زیر آب

روشنایی موقعیت مرطوب در مقابل روشنایی زیر آب

پروژه های روشنایی در بعضی مواقع می توانند گیج کننده باشند و از جمله این موارد ، انتخاب بین مقاومت در برابر آب می باشد  . تصور غلط کلی این است که اگر برای محصولی برای مکان های مرطوب رتبه ای داده شود ، می توان از آن در استخرها نیز استفاده نمود. در حالی که وسایل زیادی وجود دارند که می توانید در اطراف استخر استفاده کنید ، اما غرق شدن کامل در استخر یک داستان متفاوت است. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت که چه چراغ ها یا لامپ هایی را می توان در زیر آب استفاده کرد و به کدام رده بندی نیاز است.

مکان مرطوب در برابر رتبه بندی IP

مکان مرطوب به معنای این است که می توانید از لامپ یا محصول روشنایی در محلی استفاده کنید که با آب در تماس باشد. وسایلی که دارای درجه مرطوب هستند می توانند در گاراژها ، انبارها ، ایوانها و مناطق دیگر استفاده شوند. در حالی که این وسایل برای کنترل در آب و هوای بارانی طراحی شده اند ، به اندازه کافی آب بندی نمی شوند تا در درون آب مورد استفاده قرار گیرند. برای فرو بردن در آب ، باید به جستجوی محصولاتی بپردازید که دارای رتبه های IP مشخصی باشند.
بر خلاف رتبه بندی مکان های مرطوب ، رتبه بندی IP میزان تمایز بیشتری را ارائه می دهد. رتبه بندی های IP به شما می گوید چقدر محافظ در برابر اجسام جامد و ورود آب می باشد . شماره اول اشیاء و اجسام مانند انگشتان و گرد و غبار را پوشش می دهد ، در حالی که شماره دوم آب را پوشش می دهد . برای کاربردهای داخل آب و یا در نزدیکی آن ، سه رتبه بندی وجود دارد که بایستی آنها را دنبال کرد :

  • IP68 برای غوطه وری کامل و دائمی در آب تا حدود ۴ متر است.
  • IP67 برای غوطه وری موقت در ۹۰ سانتی متر زیر آب بیش از ۳۰ دقیقه است .
  • IP65 از هر زاویه ای در برابر جریان های آب محافظت می کند.

برای هر پروژه روشنایی که به طور دائمی در آب نصب می شود ، بسیار توصیه می شود برای ایمنی خود از محصولاتی با رتبه IP68 استفاده کنید و استفاده از محصولات دارای رتبه IP67 توصیه نمی شود زیرا فقط برای غوطه وری موقت هستند. رتبه بندی IP65 بیشتر برای کاربردهای عمومی در فضای باز از قبیل چراغ های منطقه ای که در پارکینگ ها استفاده می شود ، بیشتر استفاده می گردند.

چه مدل هایی از محصولات این رتبه بندی ها را دارند و کجا می توانیم از آنها استفاده کنیم ؟

محصولاتی که کاملاً ضد آب هستند شامل چراغ های زیر آب و نوارهای روشنایی ضد آب هستند. به عنوان مثال ، نوارهای روشنایی امکان استفاده از آنها را در استخرها و چشمه ها فراهم می کنند. به منظور حفظ درجه بندی این نوارها، نبایستی در این نوارها برشی ایجاد شود . این محصول با یک مهر و موم هرمتیک طراحی شده است تا از ورود آب یا رطوبت به مدار جلوگیری شود. برش نوارهای روشنایی ، این محافظت را از بین می برند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر کابل اتصال دهنده ای که استفاده می کنید ضد آب باشند.
نکته روشنایی: بسیاری از درایورهای کوچک LED که می توانید از آنها برای نوارهای روشنایی ضد آب استفاده کنید ، بعید است که از IP65 بالاتر باشند. اگر نوار شما بخشی از یک منظره بزرگ روشنایی است ، درایور خود را در پوشش ضد آب قرار دهید یا از درایورهای LED با سایز بزرگتر استفاده کنید. این درایورها همیشه بایستی دارای پوشش ضد آب باشند.
محصولات روشنایی با رتبه بندی IP65 بیشمار هستند . موارد آشنایی که ممکن است در گاراژ یا کارگاه خود داشته باشید پروژکتور روشنایی و وال واشر ال ای دی است  . از پروژکتور روشنایی در مکان های مرطوب ، برای نصب مستقیم بر روی دیوار میتوان استفاده کرد و از محصولاتی که دارای رتبه IP65 هستند می توان به عنوان بخشی از روشنایی چشم اندازی و دکوراتیو استفاده نمود.


پروژکتور اس ام دی ۱۰۰ وات


وال واشر LED


پروژکتور اس ام دی ۱۵۰ وات

اشتراک گذاری پست


.