برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

سازمان ملل در صدد ریشه کن کردن لامپ های رشته ای ناکارآمد است .

سازمان ملل در صدد ریشه کن کردن لامپ های رشته ای ناکارآمد است .

سازمان ملل در صدد ریشه کن کردن لامپ های رشته ای ناکارآمد است .

سازمان ملل در صدد ریشه کن کردن لامپ های رشته ای ناکارآمد است . رهنمودهای جدید برای روشنایی و کارآمدی انرژی ، می تواند ۱۸ میلیارد دلار پس انداز کند.
شرکا و همکارانی در یک ابتکار جدید سازمان ملل می خواهند اطمینان حاصل کنند که با کمترین هزینه ، لامپ های رشته ای را از قفسه های خرده فروشان در ایالات متحده و اروپا حذف کنند و همچنین این لامپ های رشته ای و هالوژنی به مرور زمان در کشورهای در حال توسعه نیز فروخته نشوند.
در مجمع جهانی کارآیی انرژی در کپنهاگ ، برنامه محیط زیست سازمان ملل ، شورای دفاع از منابع طبیعی (NRDC) و صنایع روشنایی فیلیپس (که اکنون به عنوان Signify شناخته می شود) یک قانون تنظیم روشنایی را منتشر کردند که کشورهای در حال توسعه در آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین به راحتی می توانند استانداردهای بهره وری انرژی را به همان اندازه سختگیرانه در ایالات متحده و اروپا وجود دارند رعایت نمایند .
این سازمان ها با استفاده از تحریمهای اعمال  شده و سختگیری ها موفق شده اند به شدت بر بازارهای جهانی لامپ های رشته ای تاثیر بگذارند.
هری ورهار ، رئیس امور عمومی و دولت جهانی در Signify ، در بیانیه ای گفت: طی یک دهه گذشته ، فروش جهانی سالانه از ۱۲ میلیارد لامپ رشته ای به ۲ میلیارد لامپ کاهش یافته است.
به گفته نوح هوروویتس ، دانشمند ارشد و مدیر مرکز استاندارد های بهره وری انرژی با NRDC ، مشکل این است که لامپ های پر مصرف هنوز هم در کشورهای در حال توسعه بصورت گسترده در دسترس عموم هستند .
طبق گفته هوروویتس ، حداقل استاندارد مصرف انرژی ۴۵ لومن در هر وات در ایالات متحده در تاریخ ۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ اجرا می شود و در اروپا مرحله ای از لامپ های هالوژن در سپتامبر ۲۰۱۸ عملی و آغاز گردیده است.
هوروویتس در نامه ای نوشت: “به استثنای چند مورد ، حداقل استانداردهای بهره وری انرژی برای لامپ های روشنایی مورد مصرف روزانه در کشورهای در حال توسعه وجود ندارد.”
وی ادامه داد: لامپ های رشته ای ناکارآمد هنوز هم در این کشورها به طور گسترده ای در دسترس هستند و به دلیل هزینه واقعاً پایین خرید آنها توسط مصرف کنندگان ادامه خواهد یافت ، وی افزود: یک تحریم و مقررات دولتی جهت لامپ های ناکارآمد برای کمک به اطمینان از خرید چراغ های LED و نه گزینه های ناکارآمد قبلی مورد نیاز است .
در صورت تصویب در کلیه کشورهایی که در حال حاضر فاقد مقررات روشنایی هستند ، این دستورالعمل موجب صرفه جویی در مصرف برق ۱۸ میلیارد دلار و تولید گاز دی اکسید کربن کمتر در هر سال بیش از ۱۶۰ میلیون تن می باشد .
در حال حاضر ، دستورالعمل ها و مقررات تدوین شده ، فقط در مورد لامپ های مورد استفاده مکان ها و سرویس های عمومی اعمال می شود.
پروژه بهره وری متحده (U4E) که یک پروژه مشارکت عمومی و خصوصی به رهبری ایالات متحده است و دستورالعمل هایی را تدوین کرده است ، میگوید که به روزرسانی های آینده روشنایی خیابانی ، روشنایی اداری و صنعتی و سایر مقوله های روشنایی را پوشش می دهد.
طبق دستورالعمل ها ، کشورها می توانند “گزینه A” را انتخاب کنند ، که به منظور حذف لامپ های رشته ای ، هالوژنی و بیشتر CFL از بازار و جهش مستقیم به LED ها یا “گزینه B” انتخاب شده است ، که قصد دارد لامپ های رشته ای و هالوژنی را از بازار خارج کند. از LED ها استفاده می کنند ، اما هنوز هم استفاده از CFL را مجاز می دانند.
شرکای پروژه U4E کشورها را ترغیب می کنند تا گزینه A را انتخاب کنند ، زیرا موجب صرفه جویی در انرژی بیشتر می شود و در استفاده از جیوه جلوگیری می کند.
تلاش به رهبری ایالات متحده می تواند به دولتهای کشورهای در حال توسعه و نو ظهور کمک کند تا مصرف برق را کاهش دهند.
هوروویتس گفت: “تولیدکنندگان ، لامپ های رشته ای و هالوژنی را به کشورهای در حال توسعه ادامه می دهند و تا زمانی که هنوز می توانند به صورت قانونی می فروشند.”
وی افزود: “در نتیجه ، ما شاهد هستیم که کشورهای در حال توسعه زمینه را برای فروش این محصولات ناکارآمد به وجود می آورند.”
بدتر از آن ، بخاطر اینکه هنوز بسیاری از کشورهای در حال توسعه رشد جمعیت سریعی دارند ، در صورتی که دولت ها اکنون برای خروج از روشنایی های ناکارآمد از فروشگاه ها و بازار اقدام نکنند ، لامپ های رشته ای و هالوژنی می توانند همچنان به سمت پریزها ادامه یابند و در نتیجه به افزایش تقاضای انرژی منجر گردد .
هوروویتس گفت: “اگر این نیروگاه ها زغال سنگ را بسوزانند ، سپس ساکنان محلی با مشکلات مضاعف دیگری برخورد می کنند از جمله هوای کثیف ، ناسالم و مقدار زیادی کربن اضافی.”

مقررات مدل برای یخچال و فریزرها

به گفته هوروویتس ، برنامه محیط زیست مشترک ایالات متحده به طور فعال و قویاً در حال استخدام کشورهای در حال توسعه و نو ظهور برای تصویب الگوی تنظیم روشنایی است. حداقل ده کشور ، از جمله آفریقای جنوبی ، شیلی ، بولیوی ، اندونزی ، نیجریه و کاستاریکا ، براساس دستورالعمل U4E اقدام به تدوین قوانین یا مقررات می کنند.
U4E در نظر دارد مقررات مدل را برای سایر محصولات از جمله یخچال ها و سیستم های تهویه مطبوع برای اولین بار در این لیست تدوین نماید .
وروویتس با استناد به گزارش آژانس انرژی بین المللی که منتشر گردیده است ، نشان داد که انتظار می رود تقاضای جهانی انرژی از تهویه هوا تا سال ۲۰۵۰ سه برابر شود.
وی گفت: “ضروری است که اطمینان حاصل کنیم که اینها تا حد امکان کارآمد هستند.”


پروژکتور اس ام دی ۵۰ وات


چراغ سوله ای اس ام دی


چراغ دفنی ال ای دی پاور ۲۴ وات

اشتراک گذاری پست


.