برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

۱۰ دلیل استفاده از LED ها

۱۰ دلیل استفاده از LED ها

۱۰ دلیل استفاده از LED ها

مقاله ای که آماده شده به ۱۰ دلیل برتری و مزایای LED ها نسبت به روشنایی های سنتی پرداخته است.
هنگامی که چراغ LED را با سایر تکنولوژی های روشنایی موجود در بازار مقایسه می کنید متوجه برتری های بی شمار این چراغ ها نسبت به سایر لامپ و چراغها شده و در می‌یابید که به صرفه ترین و هوشمندانه ترین انتخاب در زمینه روشنایی استفاده از چراغهای LED است.
تحقیقات اخیر و تحولات در زمینه محصولات روشنایی LED نشان داده که این تکنولوژی روشنایی سبز را برای ما فراهم آورده و با کمک انقلابی که در علم روشنایی ایجاد کرده ،  کمک به کاهش صدمه صنایع روشنایی به محیط زیست میکند.
با توجه به آنچه ذکر شد، دلایل زیادی برای استفاده از روشنایی ال ای دی وجود دارد که در زیر به بررسی دقیقتر می پردازیم:

مزایای استفاده از LED ها

۱- طول عمر بالا

طول عمر بسیار بالا می تواند مهمترین مزیت لامپ های LED باشد.از دیودها و لامپهای LED طول عمری نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ ساعت انتظار می رود که این به معنی ۱۱ سال روشن بودن بدون وقفه و ۲۲ سال روشن بودن با استفاده ۱۲ ساعت در روز است.همچنین پس از این دوره با هزینه بسیار ناچیز قابل تعمیر و احیا می باشند.

۲- بهره وری بیشتر انرژی

امروزه پر بازده و کارآمدترین منبع نور و روشنایی، تکنولوژی LED و همچنین زیرشاخه های آن مانند SMD و COB میباشند که بازدهی نزدیک به ۸۰ تا ۹۰% دارد. این بدین معناست که یک چراغ ال ای دی۸۰تا ۹۰ درصد از انرژی که مصرف می کند به نور تبدیل و تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از این انرژی را به انرژی های غیر نور از قبیل گرما تبدیل میکند.
این مساله درحالیست که یک لامپ رشته ای معمولی در حدود ۸۰% از انرژی ورودی خود را صرف گرما و فقط ۲۰% از آن صرف تولید نور می گردد که این اختلاف بهره وری بین لامپ های رشته ای و ال ای دی بسیار چشمگیر است.

۳- دوستدار محیط زیست

روشنایی LED عاری ازهر گونه مواد شیمیایی سمی است. بیشتر لامپ های فلورسنت معمولی شامل بسیاری از مواد مضر از قبیل جیوه هستند که هم برای سلامتی و هم برای محیط زیست خطرناک است. محصولات LED مواد شیمیایی سمی ندارند و ۱۰۰% قابل بازیافت و در کاهش تولیدات گازهای گلخانه ای مخصوصا CO2 موثر هستند. بطور کلی می توان گفت محصولات ال ای دی بالاترین بهداشت نور را دارا می باشند.
همچنین با توجه به طول عمر بالا که پیش تر به آن اشاره شد برای مثال تولید یک چراغ سوله ای LED باعث می شود که ضایعات تولیدات چراغ رشته ای ۲۵ برابر کاهش داشته باشد.

۴- کیفیت با طول عمر بالا

LED ها با قطعات محکم و با بهترین کیفیت که بسیار مقاوم در برابر خشن ترین شرایط هستند ساخته شده اند. از این روست که چراغهای LED به شوک، ارتعاشات و اثرات خارجی مقاوم هستند.
استفاده از پروژکتور LED در سیستم های نورپردازی در فضای باز و تحت شرایط سخت و متفاوت و قرار گرفتن در معرض آب و هوا، باد، باران و غیره گزینه بسیار کارآمدی است.

۵- انتشار UV صفر

لامپ LED میزان بسیار کمی اشعه مادون قرمز تولید می کند و تشعشعات فرابنفش آن نزدیک به صفر است. جالب است بدانید که به همین دلیل حشرات از نور ال ای دی گریزان هستند.
LED ها نه تنها برای روشنایی کالا و موادی حساس به حرارت مناسب هستند، بلکه برای اشیاء حساس به UV یا اموالی که در موزه ها، گالری های هنری و سایت های باستان شناسی وجود دارند نیز مناسب میباشند.

مطالعه مقاله زیر به شما توصیه میگردد:
تعاریف و مفاهیم روشنایی

لامپ led

۶-انعطاف در طراحی

LED ها در بازه بسیار بزرگی طراحی گردیده و این قابلیت را دارند که با تنوع در طرح، نوری با کیفیت و پر بازده تولید کنند LED  های تکی شدت نور قابل تنظیم دارند که نتیجه ی آن کنترل بسیار دقیق روشنایی است. سیستم های LED که خیلی دقیق طراحی شده اند، می توانند به نتایج خیلی خوبی دست پیدا کنند و نه تنها برای بینایی و آرامش چشم به شکل موثری عمل کنند، بلکه برای آرامش ذهن و خلق و خو نیز مفید باشند.

۷- کارکرد در درجه حرارت بسیار سرد یا گرم

عملکرد LED ها هم در درجه حرارت سرد و هم گرم ایده ال میباشند و در دمای بین منفی ۲۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد می‌توانند عملکرد مطلوبی را نشان دهند.اما برای لامپ های فلورسنت درجه حرارت پایین تاثیر منفی داشته و یک چالش محسوب می شود.

۸- منحنی پخش نور

LED ها به صورتی طراحی شده اند که در صورت نیاز می توانند نور متمرکز داشته و به مکانهای خاص بدون استفاده از انعکاس دهنده بیرونی، نور بتابانند. این ویژگی باعث شده است که نور ایجاد شده توسط محصولات LED بسیار بهینه و کاربردی محسوب شود.

۹- قابلیت کلیدزنی بالا

لامپ LED بلافاصله روشن می شود که از مزیت های بزرگ برای زیرساخت پروژه هایی مانند چراغ های کنترل ترافیک میباشد. لامپ LED بدون هیچ تاثیر منفی در طول عمر یا انتشار نور، می تواند به فراوانی خاموش و روشن شود و هر دو این ویژگی ها در مقابل لامپ های سنتی است که برای رسیدن به روشنایی کامل احتیاج به زمان و در دفعات کلیدزنی محدودیت دارند.

۱۰- ولتاژ کم

ولتاژ کاری محصولات LED بسیار پایین بوده که این مزیت باعث می شود علاوه بر ایجاد امنیت بالا و جلوگیری از خطر آتش سوزی، هزینه های انتقال نیرو (کابل کشی) به میزان قابل توجهی کاهش یابد. همچنین با توجه به مصرف انرژی پایین بیشترین سازگاری را با منابع نوری خورشیدی و یا سولار دارا می باشند.


پروژکتور اس ام دی ۱۰۰ وات


چراغ سوله ای اس ام دی


پروژکتور اس ام دی ۱۵۰ وات

اشتراک گذاری پست


.