برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

پنج نکته برای نورپردازی و روشنایی بهتر ادارات و دفاتر کار

پنج نکته برای نورپردازی و روشنایی بهتر ادارات و دفاتر کار

پنج نکته برای نورپردازی و روشنایی بهتر ادارات و دفاتر کار

نورپردازی بخشی جدایی ناپذیر از طراحی دفتر کار است و دقیقاً مانند چیدمان دفتر ، می تواند تأثیر بسزایی در افرادی که از فضا استفاده می کنند داشته باشد.
روشنایی می تواند بر روی همه چیز ، از نحوه تصمیم گیری افراد تأثیر بگذارد – روشنایی روشن تر باعث می شود که مردم احساسات بیشتری از خود نشان دهند و همچنین باعث خواب خوب مردم در شبمی گردد . نور کم باعث خواب ناآرام می شود. از طراحی نورپردازی می توان در هنگام تصمیم برای طراحی دفتر چشم پوشی کرد ، اما می تواند تأثیر بسزایی در سلامت کارکنان و تصویر شرکت شما داشته باشد. در زیر پنج روش اصلی که روشنایی اداری می تواند بر رفاه و بهره وری کارکنان تأثیر بگذارد و اینکه چگونه می تواند به شما کمک کند و بهترین تأثیر را بر مشتری بگذارید، آورده شده است.

۱- نصب ال ای دی باعث صرفه جویی گردیده و کیفیت بهتری از نور را فراهم می کند

لامپ های فلورسنت مدت هاست که لامپ انتخابی ادارات است زیرا ارزان و مناسب برای نصب در سقف ها است و می تواند مناطق زیادی را روشن کند. مشکلات رایج لامپ های فلورسنت شامل لرزش و کم شدن نور لامپ ها با افزایش سن است ، به این معنی است که کیفیت نور می تواند متناقض باشد. این ، همراه با مشکلاتی مانند وزوز ، به این معنی است که آنها از انتخاب ایده آل برای دفاتر دور هستند.
یک گزینه جایگزین محبوب برای لامپ های فلورسنت ، و گزینه ای که ما به طور منظم در طراحی های خود مشخص می کنیم ، چراغ LED است. LED ها اغلب به عنوان گزینه گران قیمت برای دفاتر دیده می شوند ، اما در دراز مدت مقرون به صرفه تر از نورهای فلورسنت هستند. LED ها نسبت به لامپ های فلورسنت و لامپ های دیگر مانند لامپ های HID بسیار کارآمدتر هستند ، زیرا LED ها عمر طولانی تری دارند و برای کارکرد از وات بسیار کمتری استفاده می کنند.
یکی دیگر از مزایای زیست محیطی لامپ های LED این است که آنها حاوی جیوه و سایر مواد شیمیایی موجود در فلورسنت نیستند ، که می تواند برای محیط زیست مضر باشد.  برای داشتن ظاهری مدرن تر ، می توان پنل های LED را به جای اتصالات سبک سنتی در سقف های کاذب نصب کرد. پانل های LED به از بین بردن تابش خیره کننده کمک می کنند ، که می تواند راحتی و بهره وری را در دفتر بهبود بخشد.
مقاله مرتبط : مزایای مالی ، زیست محیطی و سلامتی روشنایی LED را کشف کنید
1. نصب ال ای دی باعث صرفه جویی گردیده و کیفیت بهتری از نور را فراهم می کند

۲- از نور طبیعی(نور خورشید) استفاده کنید

نور روز طبیعی یکی از بهترین دارایی ها در طراحی دفتر است زیرا می تواند دفتر را فوراً روشن تر و با استقبال بیشتری جلوه دهد. هدف باید این باشد که مردم در حالی که می توانند راحت کار کنند ، با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند. سطح مناسب نور روز در یک دفتر می تواند بهره وری و فروش را تا ۴۰٪ و خلاقیت را تا ۱۵٪ افزایش دهد.
کارکنانی که بیشتر در معرض نور طبیعی هستند مدت بیشتری می خوابند ، ورزش می کنند و کیفیت زندگی بهتری نسبت به افرادی که در معرض نور کمتری هستند دارند. روشنایی یک دفتر به طور طبیعی می تواند هزینه های انرژی را نیز کاهش دهد ، زیرا نور طبیعی بیشتر در یک دفتر به معنای کمبود نور مصنوعی است ، و این یک امتیاز اضافی برای حداکثر میزان نور طبیعی است.
سیستم های کنترل نور یکپارچه با نور روز (که به سیستم های برداشت نور روز نیز معروف هستند) می توانند سطح نور مصنوعی را در پاسخ به سطح نور طبیعی در یک فضا تنظیم کنند. این بدان معنی است که نور مصنوعی متناسب با سطح نور طبیعی موجود به طور خودکار کم نور می شود.
3. یک سیستم کنترل روشنایی نصب کنید

۳- یک سیستم کنترل روشنایی نصب کنید

سیستم های کنترل روشنایی برای پاسخگویی به نحوه استفاده از هر منطقه از دفتر ، برای صرفه جویی در انرژی در یک ساختمان اداری طراحی شده اند. افزودن سیستم کنترل روشنایی به یک طراحی مجدد یا متناسب سازی دفتر ، به این معنی است که شما می توانید از هر نور جدیدی که نصب شده است از نظر عملکرد و قابلیت های صرفه جویی در مصرف انرژی ، بیشترین بهره را ببرید.
سیستم های کنترل روشنایی و همچنین استفاده حداکثر از نور طبیعی روز ، به شما کمک می کنند تا با تنظیم روشنایی در مناطق مختلف دفتر خود در هزینه صرفه جویی کنید. مناطقی که دائماً استفاده نمی شوند ، مانند راهروها ، توالت ها و اتاق های اجتماعات ، از سیستم کنترل روشنایی بهره مند می شوند ، زیرا این امر اطمینان حاصل می کند که این مناطق فقط هنگام استفاده روشن می شوند. حسگرهای کنترل اطمینان می دهند که هنگام استفاده از مناطق روشن شده و در صورت عدم نیاز چراغ ها خاموش می شوند.
سیستم های کنترل روشنایی سطحی از انعطاف پذیری را به روشنایی اضافه می کنند که در دفاتر مدرن بسیار حیاتی است. برای کنترل سطح نور در اتاق های جلسات که از ویدیو پروژکتور استفاده می شود ، می توان کلید دیمر نصب کرد. پرده ها و پنجره ها نیز می توانند به عنوان سیستم های کنترل روشنایی در نظر گرفته شوند. پرده های سوراخ دار در حالی که نور خورشید را به سقف هدایت می کنید ، منظره خارج از پنجره را حفظ می کنند. این باعث می شود که آنها در هنگام طراحی مجدد دفتر کار انتخاب خوبی باشند.
یک سیستم کنترل روشنایی نصب کنید

۴- روشنایی مناسب برای هر کاری

هر منطقه از یک دفتر مدرن متناسب با نیازهای افرادی که در آنجا کار می کنند ، نوع روشنایی خود را می طلبد. بسیار مهم است که روشنایی در یک دفتر تازه طراحی شده گنجانده شود تا کارمندان شما بتوانند راحت و موثر کار کنند. دفاتر بدون طراحی روشنایی به راحتی مملو از نور مصنوعی می شوند زیرا روشنایی سقف باید به اندازه کافی قوی باشد تا میزهای مردم را روشن کند. این می تواند منجر به خیرگی ناشی از نور بالای فلورسنت و روشنایی بیش از حد شود ، که می تواند بر سلامتی افراد تأثیر منفی بگذارد و منجر به هدر رفتن انرژی غیرضروری شود.
برای جلوگیری از نور بیش از حد باید نورپردازی شود ، بنابراین به جای اینکه همه نور از سقف بیرون بیاید ، این نورپردازی عمومی با نور محیط و کار انجام می شود ، تا کنترل بیشتری بر نحوه روشن شدن فضای کار یک فرد امکان پذیر شود. به عنوان مثال ، یک چراغ میز قابل تنظیم هنگام کار روی کارهای خاص ، نور اضافی ایجاد می کند و یک چراغ طبقه قابل تنظیم به افراد امکان می دهد تا نور خود را شخصی کنند.
روشنایی مناسب برای هر کاری

۵- برای پوشش مناطق مختلف از روشنایی استفاده کنید

نورپردازی می تواند ارزش های برند شما را تقویت کرده و با تکمیل طراحی دفتر شما اولین احساس قابل توجه را ایجاد کند. روشنایی می تواند در بهینه سازی فضای موجود کمک کند. در زیر چند روش وجود دارد که روشنایی می تواند به ایجاد مناطق تعیین شده در یک دفتر کمک کند:

  • چراغ های آویز با اندازه بیش از اندازه که بالای یک میز بزرگ آویزان شده اند ، می توانند به تعریف این منطقه به عنوان محلی برای جلسات و اجتماعات ، کمک می کنند.
  • پروژکتورهای ال ای دی  می توانند راهرو را به پایین راهروها هدایت کنند و مردم را به مناطق مختلف دفتر یا ساختمان هدایت کنند.
  • نور کم در غرفه ها یا گوشه های کوچک می تواند به انتقال احساسات و حریم خصوصی کمک کند.
  • محل های استراحت و اتاق های استراحت مکان ایده آل برای معرفی گزینه های طراحی نور عجیب تر مانند: رنگ های مختلف است، به عنوان مثال روشنایی برای برجسته سازی قفسه ها یا گیاهان ؛ و لامپ ها و آباژورها در اندازه ها و شکل های مختلف.

در همه مناطق ، می توانید ویژگی های انعطاف پذیر مانند دیمر ، چراغ های ایستاده و چراغ های رومیزی را به افراد اضافه کنید تا بتوانند سطح نور و روحیه منطقه را کنترل کنند ، خواه آنها می خواهند در آن مناطق کار کنند ، غذا بخورند ، ملاقات کنند یا استراحت کنند.
برای پوشش مناطق مختلف از روشنایی استفاده کنید

اشتراک گذاری پست


.