مشاوره رایگان 09120887008

لومن و برچسب حقایق روشنایی

بازگشت به اخبار و مقالات
لومن و برچسب حقایق روشنایی

لومن و برچسب حقایق روشنایی

هنگام خرید لامپ های روشنایی ، لومن ها را با هم مقایسه کنید تا مطمئن شوید که چه میزان نور یا میزان روشنایی را دریافت می کنید. برچسب های روشنایی واقعی کمک خواهد کرد. این برچسب های جدید ، مقایسه روشنایی لامپ ، رنگ ، عمر و هزینه عملیاتی برآورد شده برای سال را آسان خواهد کرد.

لومن بخرید نه وات

در گذشته ، ما بر اساس میزان مصرف انرژی و یا وات لامپ های روشنایی را خریداری می کردیم. آیا خرید چراغ بر اساس میزان روشنایی که ارائه می دهد ، منطقی تر نخواهد بود؟
هنگام خرید لامپ های روشنایی ، می توانید با مقایسه لومن ها به جای وات ، لامپ بعدی خود را برای روشنایی مورد نظر خود انتخاب کنید. لومن اندازه گیری میزان روشنایی یک لامپ است – هرچه تعداد لوم ها بیشتر باشد ، روشنایی بیشتر است .

یک لومن چیست؟

 

یک لومن چیست؟

لومن ها میزان روشنایی که شما از یک چراغ بدست می آورید اندازه می گیرند. لومن بیشتر به معنای روشنایی بیشتر است . لومن کمتر به معنای کاهش روشنایی است.
لومن به شما امکان می دهد مقدار نوری که نیاز دارید خریداری کنید. بنابراین هنگام خرید لامپ های جدید خود ، به میزان لومن فکر کنید ، نه وات.
میزان روشنایی یا میزان لومن چراغ خانه شما ممکن است بسیار متفاوت باشد ، بنابراین در اینجا یک قانون تخمینی وجود دارد:

  • برای تعویض یک لامپ ای رشته ای ۱۰۰ وات (W) ، به دنبال یک لامپ باشید که حدود ۱۶۰۰ لومن به شما روشنایی می دهد. اگر چیزی کم نورتر می خواهید ، به دنبال لومن های کمتری باشید. اگر روشنایی بیشتر را ترجیح می دهید ، به دنبال لومن های بیشتری باشید.
  • یک لامپ ۷۵W را با یک لامپ کم مصرف جایگزین کنید که حدود ۱۱۰۰ لومن به شما میدهد
  • یک لامپ ۶۰W را با یک لامپ کم مصرف جایگزین کنید که حدود ۸۰۰ لومن به شما میدهد.
  • یک لامپ ۴۰W را با یک لامپ کم مصرف جایگزین کنید که حدود ۴۵۰ لومن به شما میدهد.

چه چیزی را باید در بسته جستجو کنم؟
برچسب حقایق روشنایی

برای درک بهتر مفهوم انتقال از وات به لومن برای مصرف کنندگان ، برچسب محصول جدیدی برای لامپ ها احتیاج است. این کمک می کند تا مردم لامپ های مناسب را بخرند.
همانند برچسب مفید غذایی که در مورد محصولات غذایی وجود دارد ، برچسب حقایق روشنایی به مصرف کنندگان کمک می کند آنچه را که واقعاً خریداری می کنند درک کنند.
این برچسب شامل اطلاعات زیر است:

  • روشنایی اندازه گیری شده بر اساس لومن
  • برآورد هزینه انرژی سالانه ( مشابه با برچسب راهنمای انرژی )
  • طول عمر
  • شکل ظاهری نور ، اندازه گیری شده بوسیله دمای رنگ (CCT) در مقیاس کلوین (K) ، از گرم (warm) تا خنک |(cool) .

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.