برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

روشنایی خیابانی هوشمند: دروازه ای به شهر هوشمند

چراغ های انبار LED کم مصرف

روشنایی خیابانی هوشمند: دروازه ای به شهر هوشمند

روشنایی خیابانی شهری در حال تحول است

کارشناسان پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۵۰ ، ۶۸٪ از جمعیت جهان در مقایسه با ۵۴٪ در سال ۲۰۱۶ در مناطق شهری زندگی می کنند. اما این شهرنشینی سریع چالش هایی را برای مدیران شهری بوجود خواهد آورد :

  • افزایش فشار بر سیستم های حمل و نقل و زیرساخت های شهری
  • افزایش رخدادهای جنایی و خشونت های خیابانی
  • چالش های مربوط به آبرسانی و فاضلاب شهری
  • افزایش بیش از حد جمعیت

این امر باعث افزایش استفاده از اینترنت اشیاء (IoT) برای ایجاد شهرهای هوشمند و در نتیجه بهبود امنیت عمومی ، نظارت بر ترافیک و بهبود کیفیت محیط می شود.
طبق آمار ، شهرهای مدرن بیش از ۷۰ درصد از انرژی جهان را مصرف می کنند و با افزایش ساکنان شهری ، این رقم نیز افزایش می یابد . تنها راه حل مناسب برای این چالش ، اجرای راه حل های روشنایی هوشمند است.
نورپردازی خیابانی هوشمند با کاهش هزینه های انرژی و نگهداری ، بازده انرژی یک شهر را بهبود می بخشد و همچنین در نتیجه انتشار دی اکسید کربن را کاهش می دهد. در صورت عدم وجود وسایل نقلیه یا عابرین پیاده در خیابان ها ، منجر به کاهش قابل توجه مصرف انرژی می شوند. نکته قابل توجه این است که اجرای چراغ های روشنایی خیابانی در کالیفرنیا به دولت کمک کرد تا بیش از ۶۱٫۲ میلیون کیلووات ساعت صرفه جویی کند که این رقم در حدود ۹ میلیون دلار برآورد شده است.

روشنایی خیابان هوشمند فراتر از مصرف انرژی و پایداری محیط زیست است .

نورپردازی خیابانی هوشمند ، یک شبکه ایده آل را فراهم می کند که سایر اپلیکیشن ها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیاء بتوانند به آن متصل شوند ، بنابراین رشد شهرهای هوشمند را تسریع می نماید. از آنجا که این داده ها همه جا قابل دسترسی هستند می توان برای سرویس هایی از قبیل پارکینگ هوشمند ، کنترل ترافیک ، نظارت بر محیط زیست ، پهنای باند تلفن همراه ، اتصال Wi-Fi و امنیت عمومی بهره برد .

مانیتورینگ لحظه ای نور و روشنایی خیابان ها از طریق فناوری هوشمند امکان مداخله فوری را در صورت بروز مشکلات الکتریکی ایجاد می نماید.

ادارات و سازمان های متعدد شهری ، داده ها و تجزیه و تحلیل های ارائه شده توسط دستگاه های هوشمند و برنامه های کاربردی را برای بهینه سازی بهره وری ، استفاده می نمایند. این امر باعث بهبود کیفیت زندگی ساکنان و ایجاد مشاغل جدید نیز می شود. شهرها از نورهای تزئینی خیابانی LED برای برجسته کردن ویژگی ها و مکان های کلیدی شهری همانند پارک ها ، پیاده روها ، پیست های دوچرخه سواری و بناهای تاریخی استفاده می نمایند . چراغ های تزئینی خیابانی ضمن ارائه مزایای LED ، زیبایی را به شهر ارائه می کنند.
با توجه به درصد بالاتر جمعیت که به مراکز شهری مهاجرت می کنند ، شهرها باید خود را ایمن و از لحاظ ظاهری جذاب جلوه دهند. آیا برای تبدیل و تعویض روشنایی های خیابانی سنتی به LED آماده هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه حل های روشنایی خیابانی LED، با متخصصان روشنایی ، شرکت آذرطیف تماس بگیرید.

اشتراک گذاری پست


.