برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

تفاوت LED با OLED چیست؟

LED در مقابل OLED : تفاوت چیست؟

تفاوت LED با OLED چیست؟

بسیاری از ما نام لامپ های LED  را شنیده ایم. این چراغهای با ماندگاری طولانی مدت انرژی برای مدتی است که جایگزین لامپهای محبوب رشته ای سنتی هستند. اما افراد کمتری احتمالاً از OLED شنیده اند: دیود تابش نور ارگانیک.
برخی از کارشناسان صنعت روشنایی می گویند که OLED ها می توانند آینده روشنایی منزل باشند – درباره تفاوت های OLED و LED های معمولی چه باید بدانید؟

LED چیست؟

از نظر فنی ، یک دیود تابش نور یک نیمه رسانا است که هنگام اعمال ولتاژ ، نور را منتشر می کند. از نگاه یک شخص معمولی ، لامپهای LED گزینه ای با صرفه اقتصادی است که می تواند به پایین آوردن قبض های برق و عدم تعویض لامپ کمک کند. به طور متوسط ​​، یک لامپ LED می تواند ۲۵۰۰۰ ساعت در مقابل یک لامپ رشته ای ، که تنها ۱۵۰۰ ساعت عمر می کند طول بکشد.
هنگامی که این لامپ ها شروع به محبوبیت زیادی پیدا کردند ، بسیاری از صاحبان خانه و مشاغل لامپ ها و چراغ های قدیمی را به مرور کنار گذاشتند . با تکنولوژی امروزی ، چراغ LED دارای نور نرم تر است و این امر به منبع روشنایی عمومی در فضاهای نشیمن و اداری تبدیل شده است.

OLED چیست؟

تقریباً مانند دستگاه ها ، تلفن ها ، لپ تاپ ها و تبلت ها که کوچکتر یا باریک تر شده اند ، OLED ها در واقع LED های نازک تری هستند و یک روش جایگزین برای انتشار نور در مقابل نیمه رسانا دارند.

تفاوت LED و OLED چیست ؟

  • LED های سنتی با فسفر زرد پوشیده شده اند ، در حالی که OLED ها از ترکیبات آلی استفاده می کنند.
  • چراغهای ارگانیک OLED حتی از نظر محیط زیست دوستانه تر از LED هستند زیرا فاقد اشعه UV هستند.
  • OLED ها متناسب با نور طبیعی خورشید دارای (CRI) شاخص رندر رنگی ۹۰ یا بیشتر هستند.
  • لامپ OLED همچنین نسبت به لامپ LED سنتی گرمای کمتری تولید می کند.
  • با توجه به ساختار نازک پانل های OLED ، شکل آنها به سهولت قابل تغییر است.

چراغ های OLED مطمئناً یک مفهوم جالب هستند ، اما آنها هنوز در مراحل اولیه توسعه برای فشار بازار هستند.

نکاتی دیگر درباره OLED

در حال حاضر لامپ های LED از روشنایی و طول عمر لومن بالاتری برخوردار هستند. اگر وسایل OLED نتوانند نورپردازی کلی ارائه دهند ، ارزش سرمایه گذاری آنها زیر سوال می رود. از آنجایی که LED های ارگانیک به دلیل انعطاف پذیری در طراحی مطلوب تر می شوند ، همچنین از برچسب قیمت بالایی برخوردار هستند. یک پنل قبل از تبدیل شدن به یک چراغ می تواند ۲۰۰ دلار هزینه داشته باشد!

اشتراک گذاری پست


.