برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

۹ دلیل برتری روشنایی ال ای دی نسبت به روشنایی متال هالید

۹ دلیل برتری روشنایی ال ای دی نسبت به روشنایی متال هالید

روشنایی متال هالید در دهه ۱۹۶۰ رواج یافت. به مدت پنجاه سال ، آنها به عنوان گزینه انتخابی روشنایی در مکانهای ورزشی فضای باز ، فرودگاهها و سایر فضاهای بزرگ که برای انجام فعالیت های شبانه به روشنایی شدید نیاز داشتند ، سلطنت کردند. از اوایل سال ۲۰۰۰ ، حداقل به ۹ دلیل ، فناوری جدید روشنایی LED با روشنایی های متال هالید جایگزین گردیدند.

مزایای پروژکتور ال ای دی به متال هالید

  1. LED ها بسیار کارآمدتر از لامپ های متال هالید هستند. روشنایی فضاهای بزرگ مقادیر قابل توجهی انرژی برق مصرف می کند. لامپ های LED ، روشنایی مشابه یا بهتر از متال هالیدها با کمتر از نصف انرژی مصرفی ورودی تولید می کنند. در بسیاری از موارد ، هزینه پیش پرداخت یک رشته روشنایی LED ، تنها در کمتر از دو سال با صرفه جویی در هزینه انرژی مصرفی جبران می گردد.
  2. انواع تجهیزات روشنایی LED نیز به مراتب با دوام تر و طولانی تر از لامپ های متال هالید هستند. بسیاری از لامپ های LED با فناوری جدید ، پس از بیش از ۵۰،۰۰۰ ساعت و در بعضی موارد بیش از ۱۰۰،۰۰۰ ساعت کار حداقل ۸۰٪ از سطح روشنایی اولیه خود را تأمین می کنند. در حالی که در مدت زمان مشابه ، لامپهای متال هالید باید حداقل پنج یا شش بار تعویض شوند. بر این اساس ، مکانی که با لامپهای LED جایگزین می گردد ، هزینه های قابل توجهی برای نگهداری صرفه جویی می گردد.
  3. LED ها می توانند منبع کلی و کارایی سیستمی بهتری را نسبت به سیستم های متال هالید فراهم کنند ، چرا که نور LED کمتری در خود وسایل برقی از بین می رود. سایر وسایل روشنایی تمایل دارند قسمت قابل توجهی از خروجی نور را در خود وسیله نصب شده از دست بدهند. تجهیزات LED جدید دارای روشنایی بهتری هستند که نور را در مناطقی که به آن نور نیاز است با تلفات کمتری در وسایل پخش می کند.
  4. لامپهای LED نسل جدید کیفیت بهتری نسبت به متال هالید تولید می کنند. LED ها را می توان انتخاب یا تنظیم کرد تا در محدوده ای گرمتر و نرمتر تا خنک تر و روشن تر ، نور تولید کند. LED هایی که دارای رتبه بندی شاخص ارائه رنگ بالاتر (CRI) هستند بهتر می توانند رنگ ها و کنتراست ها را روی اشیا و سطوح به وجود آورند که باعث افزایش کارایی عملکرد می شود.
  5. بر خلاف پروژکتور متال هالید که برای روشنایی کامل می توانند ۲۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، پروژکتور LED تقریباً به زمان گرم شدن جهت روشنایی کامل نیاز ندارند.
  6. LED ها ایمن ترند یعنی در دمای فیزیکی کمتری نسبت به لامپ های متال هالید عمل می کنند. یک لامپ متال هالید که دچار شکستگی شده مستعد خرابی فاجعه بار است. در این صورت لامپ می تواند خرد شود و در اطراف ، شیشه داغ و اجزای سازنده پخش شود. LED ها دمای عملیاتی فیزیکی نسبتاً کمی دارند و حین لمس خنک هستند ، بنابراین ایمنی شرایط کار را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.
  7. با استفاده از اپتیکال و لنزها و پخش کننده های بهتر ، می توان نور LED را مستقیماً به مناطقی که نور برای رسیدن به آن نیاز است هدف قرار داد و نور کمتری به محیط اطراف ریخت.
  8. لامپ های متال هالید شامل بخار جیوه هستند و باید مراقب باشید که در پایان عمر عملی آنها به درستی دفع شوند. در مقابل LED ها از هیچ ماده خطرناکی استفاده نمی کنند و بدین جهت از بارهای زیست محیطی و نیاز به برنامه های خاص مدیریت پسماند می کاهند.
  9. LED ها در شرایط محیطی در دمای بالا و پایین و شرایط بارندگی تحمل بیشتری دارند. اگرچه برخی از LED ها عملکرد ضعیفی را در محیط های با درجه حرارت بسیار بالا از خود نشان می دهند ، اما فناوری جدید جذب گرما ، باعث بهبود چشمگیر عملکرد آن شده است.

شرکت روشنایی آذرطیف یکی از بهترین منابع بررسی برای اطلاع درباره روشنایی LED و مزایای آنها نسبت به روشنایی متال هالید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ما و مشاوره در انتخاب بین LED یا متال هالید ، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

اشتراک گذاری پست


.