برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

۴ اشتباه در استفاده بهینه از پروژکتور های روشنایی ال ای دی

4 اشتباه در استفاده بهینه از پروژکتور های ال ای دی

۴ اشتباه در استفاده بهینه از پروژکتور های روشنایی ال ای دی

پروژکتور روشنایی ال ای دی ، لامپ های پرتویی با کاربردهای مختلف اعم از مسکونی و تجاری می باشند . با وجود طیف گسترده ای از خروجی های لومن قابل دسترس ، پروژکتورها برای نورپردازی های امنیتی ، چشم اندازی و تزئینی و اماکن ورزشی فضای باز علاوه بر روشنایی صحنه برای کنسرت و نمایش ها محبوب هستند. با این حال ، یک نور روشن تر و با مصرف انرژی بیشتر تضمین کننده حداکثر روشنایی نیست.
اگر شما از پروژکتور های روشنایی ال ای دی برای روشنایی منزل یا شغل خود استفاده می کنید ، در اینجا چهار اشتباه در بکارگیری این محصولات که بایستی در استفاده از آنها دقت نظر داشت برای شما عزیزان گردآوری شده است :

۱- پروژکتورهای ال ای دی شما در جای اشتباه قرار دارند .

پروژکتور ال ای دی نصب شده در فضای مرده بالای گاراژ شما مطمئناً مسیر جاده شما را روشن می کند ، ولی با این وجود ، می توانید پروژکتورها را در لبه های جانبی و عقب خانه خود با سنسورهای حرکتی برای دید و امنیت بیشتر نصب نمایید .
اگرچه نشانه ای از طراحی خوب این است که چراغ های خود را با فاصله های مساوی از هم قرار دهید ، اما سایه ها و مناطق تاریک بین وسایل ممکن است به معنای فواصل زیاد بین پروژکتورها باشد.
همچنین تجهیزات روشنایی که خیلی نزدیک به هم قرار گرفته اند می توانند باعث تابش نور غیرضروری و همچنین نور تلف شده گردند .
شما می خواهید مسیر ، پیاده رو ، پارکینگ ، روشنایی امنیتی یا حتی علائم تجاری خود را به طور یکنواخت روشن نمایید. مهم این است که منطقه را به ویژه برای دوربین های امنیتی یا محل رانندگی افراد با نور یکسان روشن نمایید.

۲٫ فراموش می کنید که چراغ های خود را روشن یا خاموش کنید.

با وجود سنسورهای حرکتی ، اگر می خواهید چراغ ها زودتر روشن شوند ، بایستی در نظر بگیرید که سنسور حرکتی خود را در گوشه ای نزدیک به قسمت جلوی ساختمان نصب کنید.
برای گزینه های بیشتر ، می توانید یک سوئیچ override را وصل کنید تا بصورت دستی چراغ ها را روشن و خاموش کنید.
برای کنترل چراغهای بیرونی نیز می توان یک فتوسل یا تایمر خودکار نصب کرد تا در زمان های مشخص روشن و خاموش شوند. فوتوسل ها باید در بهترین زاویه نصب شوند تا در هنگام غروب خورشید و طلوع آفتاب ، نور و روشنایی را تغییر دهد.
در نظر داشته باشید ، هرگونه کنترل اضافی مانند فوتوسل یا سنسورهای حرکتی ممکن است نتوانند مستقیماً روی پروژکتورهای شما نصب شوند . بنابراین ، ممکن است مجبور شوید این دستگاه ها را به طور جداگانه سوار کنید.

۳٫ پروژکتورهای ال ای دی شما در وضعیت اشتباه قرار دارند.

ممکن است فکر کنید که نصب پروژکتور به همان سادگی یافتن مکانی محکم برای سوراخ کردن است .
قرار دادن وسایل روشنایی به عنوان یک نور بسیار کم به سمت بالا و پاین بسیار آسان است ، اما می توانید با استفاده از تکنیک های نوین نورپردازی، به روشنایی پویاتر برسید. به عنوان مثال شما می توانید برای روشن و برجسته کردن درختان از وسایل روشنایی مخصوص به آن استفاده نمایید .

۴٫ شما از تعداد زیادی لومن استفاده می کنید.

درخشان بودن و نور زیاد همیشه بهتر نیست. از آنجا که می خواهید برخی تجهیزات روشنایی مورد نیاز را فقط برای نورپردازی قرار دهید ، می توانید از وسایل دارای لومن های پایین تر از آنچه فکر می کنید استفاده کنید.
اگر پروژکتور LED شما به اندازه کافی روشن است تا هواپیمای تجاری را فرود بیاورید ، زمان آن است که دوباره تجدید نظر کنید .
به عنوان یک صاحب خانه ، نیازی به روشن کردن کل حیاط خود ندارید ، در عوض درختان ، درختچه ها یا حتی بافت نمای بیرونی خانه خود را برجسته کنید .
بیشترین نیاز به حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ لومن با تمرکز روی ویژگی های منتخب و ورودی های خانه شما است.
تجهیزات مینی لامپ LED به اندازه کافی کوچک و کافی هستند تا بتوانند استخر باغ شما را به نمایش بگذارند. وسایل بزرگتر با خروجی Lumen بالاتر می توانند بخشهای وسیعی از دیوارها و اشیاء را روشن کنند و  لومن بیشتر را با استفاده از پروژکتورها جهت روشنایی زمین ورزش ذخیره کنید.


پروژکتور ۲۰۰ وات کامپکت


چراغ خیابانی اس ام دی ۱۰۰ وات


پروژکتور ۱۰۰ وات کامپکت

اشتراک گذاری پست


.