برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

چرا روشنایی شهری فضای باز LED تا این حد محبوب و رایج گردیده است؟

چرا روشنایی شهری فضای باز LED تا این حد محبوب و رایج گردیده است؟

چرا روشنایی شهری فضای باز LED تا این حد محبوب و رایج گردیده است؟

گسترش محبوبیت روشنایی فضای باز برای شهرها و معابر شهری

با هجوم زیاد افرادی که به شهرها مهاجرت می کنند ، روشنایی عمومی به یک سرویس مهم شهری تبدیل شده است. کیفیت روشنایی با کاهش تعداد جرائم ، ایمنی ساکنان شهر را نیز بهبود می بخشد.
براساس گزارش مجلس امریکا ، روشنایی خیابانی ۲۵ تا ۵۰ درصد انرژی مصرفی در شهرها را به خود اختصاص می دهد.
لامپ های پلاسما و پر فشار (HPS) که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند به دلیل انرژی باورنکردنی که مصرف می کنند و گازهای گلخانه ای که در هوا منتشر می کنند پایدار نیستند. این توضیح می دهد که چرا شهرهای سراسر جهان به سمت گزینه های روشنایی پایدار در حرکت هستند.
امروزه روشنایی معابر و چراغ های خبابانی و نورپردازی خیابان های شهری LED به یک پدیده رایج در شهرها تبدیل شده است.

چرا چراغ های شهری LED محبوبیت پیدا کرده است ؟

چراغ های LED به دلیل راندمان بالای انرژی کاملاً پایدار هستند. در واقع ، محصولات روشنایی LED در مقایسه با لامپهای رشته ای معمولی ، حدود ۸۰٪ انرژی کمتری مصرف می کنند. این بدان معنی است که ۸۰٪ از کل انرژی که این لامپ ها مصرف می کنند به جای حرارت تبدیل به نور می شوند ، بر خلاف آنچه که در مورد لامپ های رشته ای اتفاق می افتد. این کمک می کند تا بودجه روشنایی شهرداری نیز کاهش یابد.

چراغ های LED به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند و از دوام بیشتری برخوردار هستند

چراغ های LED به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند و از دوام بیشتری برخوردار هستند

برخلاف چراغ های سدیم با فشار بالا که باید هر شش سال یکبار تعویض گردند، چراغهای LED حدود ۲۰ سال طول عمر دارند. این بدان معناست که شهرداری ها هزینه های کار و نگهداری کمتری را متحمل می شوند و در نتیجه مزایای هزینه سرمایه گذاری اولیه خود را افزایش می دهند.

ادغام با کنترلرهای روشنایی

در حال حاضر بسیاری از شهرها در حال نصب چراغ های LED هوشمند هستند که دارای عملکردهایی مانند سنسور حرکت و کاهش نور از طریق کنترلر های هوشمند هستند. این اجازه می دهد تا چراغ های روشنایی بسته به نیازهای موجود ، نورپردازی و روشنایی مناسب را تولید کنند.

کاربرد محصولات LED در فضاهای عمومی برای بهبود زیبایی

در تلاش برای بهبود توسعه اقتصادی از طریق رونق گردشگری ، شهرهایی مانند نیویورک و آیندهوون با موفقیت از LED ها برای روشنایی فضاهای عمومی مانند پارک های شهری ، آبنما ها ، پیاده راه ها و مسیرهای دوچرخه سواری استفاده کرده اند.
لوله های رنگی دیجیتال با کنترل کننده های رنگی هوشمند برای ایجاد جلوه های روشنایی و تغییر رنگ های خیره کننده که از نظر بصری جذاب هستند استفاده می شوند.
استفاده از نورپردازی LED در چنین فضاهایی آنها را گرم ، مفرح ، ایمن و خوشایند می نماید. شهرداری ها همچنین از لامپ های LED استفاده می کنند تا در مواقع و مراسمات ویژه ، فضاهای عمومی را زنده نمایند.
تغییر به سمت روشنایی LED هنوز در مراحل اولیه خود است. لابی ها و مشاورات شدید برای این گزینه پایدار باید انجام شود تا این امر بتواند در سراسر جهان کشش ایجاد کند. شهرداری های کشورهای در حال توسعه با اجرای این گزینه پایدار ، ایجاد کربن را نیز کاهش می دهند.
با تماس با متخصصان روشنایی شرکت روشنایی آذرطیف ، در مورد مزایای استفاده از روشنایی LED بیشتر بدانید!


چراغ خیابانی اس ام دی ۵۰ وات


چراغ خیابانی اس ام دی ۱۰۰ وات


چراغ خیابانی ال ای دی ۶۳ وات

اشتراک گذاری پست


.