مشاوره رایگان 09120887008

نکاتی که هنگام خرید محصولات LED باید بدانیم

بازگشت به اخبار و مقالات
خرید محصولات led

نکاتی که هنگام خرید محصولات LED باید بدانیم

هنگامی که تصمیم می‌گیرید برای روشنایی و یا نورپردازی محیط مورد نظرتان از پروژکتور ال ای دی استفاده کنید؛ با جستوجویی کوتاه در بازار متوجه گوناگونی بسیار پروژکتورها می‌شوید. مواد اولیه با ویژگی های متفاوت، روش های مختلف مونتاژ و مواردی از این دست همگی سبب می‌شود که گستره این محصولات از نظر کیفیت، قیمت و طول عمر بسیار وسیع باشد. با این اوصاف باید بدانید برای یک انتخاب به صرفه و منطقی از لحاظ کیفیت و قیمت، چه ویژگی هایی با اهمیت می‌باشد. در این مقاله سعی بر آن است که این مشخصات به اختصار بیان شود.

چیپ ال ای دی

یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت پروژکتورهای ال ای دی چیپ‌های تشکیل دهنده آن می‌باشد. بهره وری نوری و طول عمر مواردی اند که به نوع چیپ ال ای دی به کار رفته در پروژکتور بستگی دارد. چیپ‌های ارزان قیمت شاید در ابتدا نوردهی مناسبی داشته باشند اما به مرور زمان شار نوری آن‌ها کاهش یافته و در نتیجه باعث کاهش طول عمر موثر پروژکتور می شود.

چیپ اس ام دی

درایور

همانطور که می‌دانید درایور وظیفه تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم با ولتاژ و جریان مشخص را دارد. حال اگر درایور به کار رفته شده در محصول، کیفیت لازم را نداشته باشد و به خوبی جریان و ولتاژ مناسب را به چیپ ال ای دی نرساند عمر پروژکتور به شدت کاهش خواهد یافت. همچنین اگر داریوری با توانی پایین تر از توان مصرفی پروژکتور استفاده شود، پروژکتور تحت فشار زیادی قرار خواهد گرفت و این امر نیز از عمر مفید کالا می‌کاهد. از دیگر ویژگی‌هایی که باید در مورد درایور دانست، می‌توان به ضریب توان (Power Factor) اشاره کرد که بالا بودن آن سبب می‌شود بهره وری پروژکتور افزایش یابد. مقاله درایور LED چیست به تفصیل درباره درایورها، مشخصات آن‌ها و انواعشان توضیح داده است.
ال ای دی درایور

هیت سینک

برخلاف تصور خیلی از افراد که فکر می‌کنند که محصولات ال ای دی هیچ گرمایی تولید نمی‌کنند، این محصولات نیز حرارت قابل ملاحظه ای تولید می‌کنند؛ هر چند این میزان حرارت با توجه به بالا بودن بهره وری نوری ال ای دی ها در قیاس با سایر محصولات روشنایی ناچیز می‌باشد. اما دلیلی که سبب افزایش طول عمر پروژکتورهای ال ای دی می‌شود استفاده از هیت سینک‌های با طراحی، جنس و وزن مناسب می‌باشد تا حرارت تولید شده به بهترین نحو دفع شود و به ساختار ال ای دی آسیبی وارد نشود. برای آشنایی بیشتر با هیت سینک‌ها و نحوه کارکرد آن‌ها پیشنهاد می‌شود که مقاله هیت سینک چیست را بخوانید.

رفلکتور

به وسیله رفلکتورها می‌توانیم نور تولید شده را به همان جهتی که می‌خواهیم هدایت کنیم. علاوه بر این به کارگیری رفلکتور مناسب هدر رفتن نور را به حداقل می‌رساند. هنگامی که قصد دارید نور را در جایی متمرکز کنید باید توجه کنید که چه نوع رفلکتور و با چه زاویه ای برای شما مناسب است، توجه به زاویه انتخابی رفلکتور در نورپردازی بسیار مهم می‌باشد.

رفلکتور

بدنه

هنگامی که قصد دارید پروژکتور تهیه شده را در محیطی با ویژگی خاص استفاده کنید، محیطی که رطوبت بسیاری دارد یا گرد و خاک زیادی در هوای آن وجود دارد. بدنه ی پروژکتور وظیفه ی مهم حافظت از قطعات الکترونیکی داخل آن را به عهده دارد. در این هنگام توجه به کد IP پروژکتور اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. با انتخاب کالایی که IP مورد نظر محیط شما را دارد این اطمینان حاصل می‌شود که پروژکتور می‌تواند بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

جدول راهنمای کد گذاری IP


در انتها شایان ذکر است که بیان شود؛ زمانی محصول انتخابی شما می ‌تواند انتظارات شما را برآورده کند که در تمامی موارد ذکر شده با کیفیت باشد و کیفیت تمامی قطعات به کار رفته در آن مناسب باشد و همچنین مونتاژ آن در شرایط استاندارد صورت گرفته باشد تا قطعات پروژکتور بتوانند با بالاترین راندمان، بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

 

برای دریافت لیست قیمت انواع محصولات روشنایی ال ای دی کلیک کنید.

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.