برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما با شماره 09120887008 تماس بگیرید     

نورپردازی فضای باز برای فصل پاییز

بازگشت به اخبار و مقالات
نورپردازی فضای باز برای فصل پاییز

نورپردازی فضای باز برای فصل پاییز

آمدن پاییز به محل زندگی شما می تواند چند معنی مختلف داشته باشد. اگر در آب و هوای گرمتری زندگی می کنید ، ممکن است تغییر چشمگیری در درجه حرارت نداشته باشید ، بنابراین می توانید از فضای زندگی در فضای باز خود استفاده کنید حتی با تغییر ماهها! اگر در آب و هوای خنک تری زندگی می کنید ، ممکن است در فکر این باشید که چگونه به بازدیدکنندگان کمک کنید تا در موقعیت های خاص مانند میهمانی های شبانه و تعطیلات ، خانه یا باغ شما را به راحتی پیدا کنند. روشنایی فضای باز می تواند به شما در انجام همه این کارها و موارد دیگر کمک کند! در اینجا چند نکته عالی برای نورپردازی و روشنایی فضای باز برای پاییز آورده شده است.

راهروها و درهای وروردی را روشن کنید

با استفاده از روشنایی مسیر تردد مطمئن شوید که مسیر اتومبیل شما (یا راه پله ، مسیر پیاده روی یا هر مسیر دیگری که شما را به سمت درب هدایت می کند) روشن باشد. هر چراغ در طول مسیر را با فاصله حدود ۲ متری قرار دهید و آنها را برای پخش نور یکنواخت و نه چندان روشن در هر دو طرف مسیر راه ، پله یا راهرو تکرار کنید.
روشنایی درب ها
در جلوی درب ورودی ، علامت شاخصی قرار دهید و با چراغ های دیواری بیرونی تلاش نمایید که درب ورودی شاخص گردد. اما مطمئن شوید که از روشنایی خیلی کوچک استفاده نمی کنید و به اندازه ای باشد که کاملا جلب توجه نماید!
اگر کمی امنیت اضافی می خواهید ، درب های دیگر توسط چراغ های دیواری در فضای باز یا پروژکتور ال ای دی به خوبی روشن می شوند.
آیا مایلید درب گاراژ را نیز روشن کنید؟ همین قوانین را در مورد اینجا نیز اعمال گردانید.
روشنایی پله ها

مراقب جلوی پایتان باشید

اگر تراس یا پله ای در مسیر دارید ، در نظر داشته باشید که با چراغ های پله ای ، احساس ایمنی ایجاد کنید. این وسایل کوچک را می توان بر روی یا کنار پله ها قرار داد تا منطقه بهتر روشن شود. همچنین ممکن است بخواهید این وسایل را در لبه های تراس خود یا هر جای دیگری که می توانند از لمس نور استفاده کنند قرار دهید.

ویژگی های پاییزی خانه خود را به نمایش بگذارید

نورپردازی منظره می تواند به ویژگی های جالب توجه خانه شما کمک کند ، مانند دیوارهای سنگی ، درختان ، گیاهان یا شاخ و برگ ها . چند روش مختلف وجود دارد که می توانید امتحان کنید:
روشنایی به بالا
روشنایی به بالا : این به معنای روشن کردن یک شی از زیر است (نور به سمت بالا است ، از این رو نام آن است) برای ایجاد یک نقطه کانونی. این یک روش عالی برای روشن کردن درختان است. با یک نور متمرکز که مستقیماً به سمت درخت یا جسمی دیگر است ، زیبایی بیشتری مشاهده نمایید.
روشنایی سایه پردازی
روشنایی سایه پردازی : نور دراماتیک را به یک شی مانند درخت یا مجسمه می آورد. با قرار دادن یک چراغ بین جسم و جلوی خانه خود ، نگاه را به خود جلب کنید ، سپس نور را به جای جسم به سمت خانه خود هدایت کنید.
روشنایی دیوار شوی
روشنایی دیوار شوی : این بدان معنی است که روشنایی کلی و ظریفی روی دیوار یا سطح فراهم می کند. احتمالاً حدس زده اید ، اما این مناسب برای روشنایی دیوارها ، مانند دیوارهای سنگی است. با قرار دادن نور متمرکز در جلوی خانه ، به خانه جلوه و زیبایی دهید .

روشنایی چمنی

روشنایی چمنی : این بر یک سطح بافت مانند بالا رفتن از پیچک یا یک دیوار سنگی تأکید دارد. با قرار دادن یک نور متمرکز در ۳۰ سانتی متری از زمین و هدف قرار دادن نور به موازات سطح مورد نظر ، جلوه و زیبایی را بدست آورید.

بیرون بمانید

اگر می توانید از فضاهای بیرونی خود در پاییز استفاده کنید ، چرا مطمئن نیستید که آن مناطق نیز از نور کافی برخوردار هستند؟
سعی کنید با استفاده از لوسترهای فضای باز یا چراغ های آویز در فضای باز ، این فضاها را جذاب تر کنید. این وسایل دقیقاً مانند نمونه های داخلی خود به نظر می رسند اما برای مقاومت در برابر عناصر و محیط خارجی طراحی گردیده اند. اگر از آنها در یک منطقه پوشیده مانند پاسیو استفاده می کنید ، به دنبال چراغ هایی با درجه بندی سطح مرطوب باشید. اگر از چراغ هایی با درجه غیر مرطوب استفاده می کنید ، از آنها در یک منطقه بدون پوشش مانند آلاچیق استفاده کنید.

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.