مشاوره رایگان 09120887008

روشنایی و مسیر ایمن با چراغ خیابانی SMD

بازگشت به اخبار و مقالات
روشنایی و مسیر ایمن با چراغ خیابانی SMD

روشنایی و مسیر ایمن با چراغ خیابانی SMD

چراغ خیابانی LED-SMD از سری محصولات روشنای محیطی است که عمدتاً در معابر شهری و مراکز بزرگ صنعتی کاربرد دارند. این چراغ‌ ها جزو خانواده منبع‌ های نوری استفاده‌ کننده از تکنولوژی مدرن SMD هستند و از جدید‌ترین محصولات روشنایی به شمار می‌آیند.

چراغ‌های خیابانی LED-SMD جایگزین‌ مناسبی برای چراغ‌ های بخار سدیمی، بخار جیوه‌ای و چراغ‌های گازی با توان مصرفی بالاتر و هزینه به مراتب کمتر هستند. این محصولات معمولاً دارای وزنی بین ۱ تا ۵ کیلوگرم با توان ۵۰ تا ۳۰۰ وات بوده و به طور میانگین طول عمری ۵۰٫۰۰۰ ساعته دارند. این چراغ‌ها روی یک پایه فلزی نصب و نور محیط را در مساحتی حداکثر ۴۰ تا ۵۰ متری تأمین می‌کنند.

چراغ خیابانی اس ام دی ، زیبا ، مقاوم و کاربردی

چراغ‌ های خیابانی LED-SMD بسته به توان مصرفی ، قدرت نوردهی ، تکنولوژی استفاده شده ، لنز و زاویه تابش نور و مهم‌تر از همه مکان مورد استفاده، ابعاد و وزن متفاوتی‌ دارند.

ابعاد این محصولات بسته به نوع محیطی که قرار است در آنجا استفاده شود، تعیین می گردد.

چراغ‌های خیابانی LED-SMD عمدتاً وزنی بین ۱ تا ۵ کیلوگرم دارند که با توجه به حجم روشنایی دریافتی از این محصولات، وزنی مناسب است.

نسل جدید چراغ‌ خیابانی اس ام دی از صفحه نمایش شفاف با توانایی پخش نور متعادلی بهره می‌گیرند و از تمرکز بیهوده نور در یک نقطه جلوگیری خواهد کرد. تراکم ال‌ ای دی‌ های استفاده شده در پد مرکزی این محصولات و کنترل حرارت مطلوب آن باعث بازدهی نوری قابل توجه در این گروه از محصولات شده است.

متریال استفاده شده در طراحی قالب این دسته از محصولات ، آلومینیوم سبک یا پلاستیک‌های فوق فشرده‌ هستند که در برابر ضربات کاملاً مقاوم و توانایی منحصر به فردی در محافظت از سیستم درونی محصول دارند‌.

این چراغ‌ ها روی پایه‌ هایی حداقل ۵ و حداکثر ۱۸ متر نصب می‌شوند که بسته به محیط استفاده، متراژی حداقل ۷ و حداکثر ۴۵ متری را روشن می‌کنند. چراغ‌های خیابانی LED-SMD علاوه بر قدرت در متریال استفاده شده از زیبایی بصری چشم نوازی در طراحی بهره می‌برند‌.

مشخصات فنی چراغ خیابانی ال ای دی

چراغ‌های خیابانی LED-SMD همان‌طور که از نامش مشخص است از تکنولوژی SMD یا همان Surface mount device بهره می‌برند. تکنولوژی SMD در واقع استفاده متراکم از ال‌ ای دی‌ ها بر یک پد مرکزی است که بهره‌ وری نوری را به حداکثر و مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند. این نسل از چراغ های خبابانی توانایی رسیدن به حداقل و حداکثر روشنایی در لحظه را دارند.

چراغ‌های خیابانی LED-SMD از سایه‌ اندازی نور جلوگیری می‌کنند. همچنین به گونه‌ای طراحی شده اند که باعث عدم یکنواختی نور می‌شود.

همچنین این گروه از چراغ‌های خیابانی دارای چیپ‌ های ال‌ ای دی‌ های ۳۰۳۰ و بالاتر‌ هستند که با بهره‌گیری از دقت‌های علمی از تکنولوژی AC-Drive نیزاستفاده می‌‌‌‌‌کنند. به عبارت ساده تکنولوژی AC-Drive امکان تغییر وضعیت نور و کاهش شدت میزان آن را با ولتاژ ثابتی از برق فراهم می‌کند. به این معنا که در لوازم نوری که از این فناوری استفاده می‌کنند، اگرچه میزان ورود انرژی به محصول ثابت است، اما این الگو باعث می‌شود محصول توانایی تنظیم مقدار انرژی دریافتی و نوری که ساطع می‌کند را داشته باشد.

از دیگر ویژگی‌‌های این محصولات می‌‌توان به لنز‌های مجهز در صفحه‌ نمایش‌ آنها اشاره کرد که از خیرگی و تمرکز نور در یک نقطه جلوگیری می‌کنند. همچنین دارای بهره‌نوری حداقل ۱۲۰ لومن بر ولتاژ و حداقل شار نوری نیز در آن‌ها ۵۰۰۰ لومن هستند.

چراغ خیابانی SMD اذرطیف

چراغ‌ های خیابانی LED-SMD را کجا استفاده کنیم؟

چراغ‌ خیابانی ال ای دی و بویژه آن دسته از محصولات که از فناوری ا ام دی استفاده می‌کنند، در تمامی‌ معابر عمومی کاربرد دارند. نورپردازی خیابان‌ها، کوچه‌ها، بزرگراه‌ها، پارک‌ها و … یکی از مهم‌ترین محل‌‌‌‌‌‌‌های شهری جهت زیبا‌سازی شهر‌ها، تأمین امنیت و سلامت عبور و مرور شهروندان است. تأمین نور مناسب در شب علاوه بر موارد ذکر شده، آثار روانی مثبت و رضایتمندی قابل توجهی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

از این‌ محصولات می‌توان در محیط‌ های دیگری مانند حاشیه مراکز تفریحی، مراکز صنعتی، انبار‌های بزرگ، محیط‌ های پیرامونی کارخانه‌ ها، بندر‌ها، ورودی شهر‌ها و … استفاده کرد.

چراغ‌های خیابانی LED-SMD آذرطیف

چراغ‌ خیابانی ال ای دی آذرطیف از استاندارد IP65 بهره می‌برد که این شاخص بیانگر میزان حفاظت محصول در برابر گرد و غبار، حشرات، آب و رطوبت و … است. محصولاتی که دارای استاندارد IP65 و IP66 هستند، در برابر این گونه موارد استاندارد و حتی در برابر آب پرفشار نیز مقاومت بالایی دارند. این مزیت یکی از بزرگ‌ترین تمایز‌های محصولات آذرطیف با سایر محصولات مشابه است.

درون محصولات چراغ خیابانی آذرطیف از رفلکتور‌هایی استفاده شده که قابلیت انعکاس و نرم کردن نور را دارند. همچنین طیف رنگی آفتابی، مهتابی و یخی توسط این‌ محصولات پوشش داده می‌شوند.

همچنین محصولات روشنایی LED-SMD آذرطیف، تلفیقی زیبا از فناوری و کاربرد در زندگی روزمره‌ هستند که به راحتی نیاز‌های نوری در محیط‌های وسیع را رفع می‌کنند. اگر به دنبال یک گزینه مناسب برای نور‌هایی با وسعت بالا هستید، این محصولات می‌توانند انتخابی بدون پشیمانی برای شما باشند!

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.