مشاوره رایگان 09120887008

برچسب انرژی

برچسب انرژی

برچسب انرژی (Energy Label)

با توجه به مسائل زیست محیطی و تدابیر دولت‌ها برای کاهش مصرف انرژی، از طرفی قیمت روزافزون حامل‌های انرژی، توجه به رتبه محصولات در برچسب انرژی می‌تواند کمک شایانی به اصلاح الگوی مصرف مشتریان داشته باشد.

 

برچسب انرژی چیست؟

به زبان ساده برچسب انرژی نشان دهنده رتبه محصولات از نظر مصرف انرژی می باشد، هر وسیله مصرف کننده انرژی، در خروجی خود همان انرژی و یا نوع دیگری از انرژی را به شکل تقویت شده و یا تضعیف شده تحویل می دهد، حال اینکه این وسیله چقدر خروجی می دهد و چه مقدار زمان و چه میزان انرژی مصرف می کند تا این خروجی را بدهد محاسبه کرده و به عنوان رتبه در این نمودار در نظر گرفته می شود و هر چه این رتبه به حرف A و یا همان رنگ سبز – با توجه به اینکه رنگ سبز نشان دهنده پاک بودن و کم مصرف بودن می باشد – نزدیک تر باشد نشان دهنده عملکرد مطلوب تر و بازدهی بالای دستگاه می باشد.

لازم به ذکر است این برچسب صرفا برای وسایل الکتریکی و الکترونیکی نبوده و هر وسیله ای که انرژی مصرف می کند می تواند برچسب انرژی داشته باشد.

 

در زیر به مقایسه مصرف انرژی انواع منابع نوری می‌پردازیم :

در رده بندی از A تا G برچسب‌های انرژی، لامپ‌های التهابی و فیلمانی (رشته‌ای) معمولا در رتبه‌های آخر قرار می‌گیرند. انواع لامپ‌های فلورسنت (کم مصرف) در میانه رده‌بندی قرار می‌گیرند، این در حالی است که انواع منابع نوری با تکنولوژی ال ای دی (COB, SMD, High Power LED) در رتبه‌های A و +A و ++A جای دارند.

برچسب انرژی

همچنین مفتخریم اعلام نماییم تمامی محصولات شرکت روشنایی آذرطیف در رتبه +A و ++A برچسب انرژی قرار می گیرند.

خواهشمندیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دانلود نسخه PDF مقاله “برچسب انرژی چیست؟”

 

.