برای روشنایی خیابانی ایمن چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟

در اخبار و مقالات . می 29, 2021

روشنایی خیابانی ایمن

مواد ایمنی روشنایی خیابانی

با توجه به روشنایی ایمن خیابان ، این سوال پیش می آید که “برای چه کسی ایمن است؟”

ایجاد روشنایی خیابانی ایمن برای عابران پیاده ، عوامل متفاوتی از ایمن سازی خیابان ها برای رانندگان را نیز در بر خواهد گرفت. مشاغل و ساکنان خیابان ها ایده های خاص خود در مورد روشنایی خیابانی را دارند ، همچنین مدیران شهری موظف به پرداخت هزینه روشنایی خیابان هستند.

صرف نظر از اینکه چه عواملی در نظر گرفته شده است ، شهرداری های سراسر جهان از جمله شهرهای بزرگ لس آنجلس ، شیکاگو ، کلگری ، آدلاید و کپنهاگ به این نتیجه رسیده اند که روشنایی LED بیشترین کاربرد را برای همه ملاحظات ایمنی در مورد روشنایی خیابان دارد.

همانند بسیاری از انتقال به فناوری های جدید ، برخی از این شهرها نیاز به تنظیماتی برای کاهش خیرگی و شدت روشنایی بیش از حد برخی از نسل های اولیه LED را دارند ، اما تولید کنندگان LED و روشنایی های خیابانی با کاهش خیرگی که باعث جلوگیری از خواب می شود ، به این نگرانی ها پاسخ دادند تا که امن ترین شرایط را برای همه فراهم می کند.

موارد ایمنی روشنایی برای عابرین پیاده

عابرین پیاده و ساکنین به احتمال زیاد خواهان روشنایی خیابانی هدفمند و ثابت در مسیرهای پیاده روی بدون تاریکی یا مناطق غیر روشن هستند که عناصر خطرناک را پوشش دهد.

LED های نسل جدید با استفاده از انواع الگوی پخش روشنایی می توانند بدون ایجاد نور اضافی بر روی منازل که ممکن است ساکنان تمایلی به تداخل با چراغ های روشن خارج از خانه خود نداشته باشند ، روشنایی یکنواختی را فراهم کرده اند.

کاهش آلودگی نوری و خیرگی ممکن است در زمره نکات ایمنی فرعی باشند ، اما برای متخصصین که با این مسائل سر و کار دارند از اهمیت یکسانی برخوردار است.

مواد ایمنی روشنایی خیابان

موارد ایمنی روشنایی برای رانندگان وسایل نقلیه

رانندگان می خواهند تقاطع ها و جاده ها به اندازه کافی روشن شوند تا به آنها در مشاهده خطرات ترافیکی و جاده هایی که در آنها در حال تردد هستند، کمک کند.

نور ثابت و یکنواختی که LED ها ایجاد می کنند همچنین به کاهش خستگی و قدرت بینایی در بین رانندگان کمک می کند. این خستگی معمولاً هنگامی است که رانندگان در مناطق متناوب روشنایی و تاریکی حرکت می کنند که ممکن است با سیستم های روشنایی کمتر یکنواخت ایجاد شوند.

روشنایی خیابانی LED که دارای ترکیبی بهینه از دمای رنگ نور و شاخص رندر رنگ است ، همچنین بهترین فرصت را برای مشاهده تضادهای رنگی ظریف بر روی سطوح و اشیا به رانندگان می دهد ، بنابراین شرایط را برای رانندگی ایمن بیشتر بهبود می بخشد.

روشنایی خیابانی از نگاه برنامه ریزان شهری

برنامه ریزان شهری بهتر درک می کنند که چگونه روشنایی خیابان LED می تواند بودجه اجرایی آنها را با روشنایی بهتر که هزینه کمتری دارد و اثر کربن کمتری نسبت به روشنایی سنتی خیابانی دارد ، کاهش دهد. با پس انداز بیشتر در قبض های آب و برق شهری ، شهر می تواند هزینه های بودجه را برای اجرای قانون و سایر زمینه های مدیریت شهری که ایمنی کلی را بهبود می بخشد ، تخصیص دهد.

این برنامه ریزان ممکن است از توانایی های کنترل نور که LED ها می توانند به آنها ارائه دهند قدردانی کنند. سیستم های جدید روشنایی خیابان LED می توانند شامل سنسورهای حرکتی و سایر کنترل کننده های نوری باشند که به عنوان تابعی از سطوح مختلف ترافیک عابر پیاده یا راننده ، روشنایی خیابان را تنظیم نمایند. با استفاده از این فناوری می توان خیابان ها را بدون اینکه چراغ های خیابان همیشه در ساعت های شب روشن باشند،ایمن نمود. چراغ های LED متصل به اینترنت همچنین می توانند اطلاعات مربوط به میزان ترافیک را جمع آوری کنند که این امر می تواند به برنامه ریزان شهری این امکان را بدهد تا روشنایی خیابان را به مکانهایی که بیشترین نیاز را برای ایمنی کلی دارند اختصاص دهند.

دستیابی به ایمن ترین روشنایی خیابان در هر محیط شهری احتمالاً همیشه یک کار در حال اجرا است و پیشرفت در فناوری روشنایی LED کمک بزرگی به این هدف می کند.

چراغ خیابانی 150 وات تولیدی شرکت روشنایی آذرطیف

چراغ خیابانی ۱۵۰ وات تولیدی شرکت روشنایی آذرطیف

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، هر روزه امکان تعویض نسل قدیمی محصولات روشنایی بیشتری با چراغ ها و پروژکتورهای LED فراهم می شود. چراغ های خیابانی SMD آذرطیف با طراحی منحصر به فرد و با استفاده از چیپ های بریجلوکس با بهره نوری ۱۳۰ لومن بر وات و دارای درجه حفاظت محیطی بالا IP65 در سبد کالایی این شرکت موجود می باشند. چراغ خیابانی ۱۵۰ وات آذرطیف امکان تعویض با چراغ گازی ۴۰۰ وات را دارا می باشند و معمولا روی پایه های ۹ تا ۱۲ متری نصب می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید

تماس با ما
.