برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید      09120887008

برای روشنایی خیابانی ایمن چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟

روشنایی خیابانی ایمن

برای روشنایی خیابانی ایمن چه مواردی را باید در نظر گرفت ؟

موارد ایمنی روشنایی خیابان ها

ایجاد روشنایی مناسب و ایمن خیابان ها از اصلی ترین نیاز ها برای مشاغل، عابران پیاده و همچنین رانندگان می‌باشد. همچنین وظیفه پرداخت هزینه های روشنایی خیابان بر عهده مدیران شهری می‌باشد.
شهرداری های سراسر جهان از جمله شهرهای بزرگ لس آنجلس ، شیکاگو ، کلگری ، آدلاید و کپنهاگ به این نتیجه رسیده اند که روشنایی LED بیشترین کاربرد را برای همه ملاحظات ایمنی در مورد روشنایی خیابان دارد.
برخی از این شهرهایی که قصد روی آوردن به این فناوری جدید را دارند نیاز به تنظیماتی برای کاهش خیرگی نور و شدت روشنایی بیش از حد برخی از نسل های اولیه محصولات LED را دارند ، اما تولید کننده محصولات LED و چراغ های خیابانی با کاهش خیرگی نور که در نتیجه باعث جلوگیری از خواب آلودگی برای رانندگان می شود ، به این نگرانی ها پاسخ دادند تا امن ترین شرایط را برای همه فراهم می کند.

موارد ایمنی روشنایی برای عابرین پیاده

عابرین پیاده و ساکنین منازل قطعا خواهان روشنایی هدفمند و ثابت در مسیرهای پیاده رو و خیابان ها بدون تاریکی هستند تا عناصر خطرناک را پوشش دهد.
چراغ های LED نسل جدید با استفاده از انواع الگوی پخش روشنایی می توانند با حداقل هدر رفت و اتلاف نور و بهره وری نوری بالا، روشنایی یکنواختی را در زاویه مشخصی فراهم آورند.
کاهش آلودگی نوری و خیرگی ممکن است در زمره نکات ایمنی فرعی باشند ، اما برای متخصصینی که با این مسائل سر و کار دارند از اهمیت یکسانی برخوردار است.
مواد ایمنی روشنایی خیابان

موارد ایمنی روشنایی برای رانندگان وسایل نقلیه

رانندگان می خواهند تقاطع ها و جاده ها به اندازه کافی روشن باشند تا به آنها در مشاهده خطرات ترافیکی و جاده هایی که در حال تردد در آن ها هستند، کمک کند.
نور ثابت و یکنواختی که چراغ های LED ایجاد می کنند همچنین به کاهش خیرگی نور و خستگی و قدرت بینایی در بین رانندگان کمک می کند. این خستگی معمولاً هنگامی ایجاد می‌شود که رانندگان در مناطقی که به طور متناوب روشن و تاریک می شود حرکت کنند.
چراغ های خیابانی LED که دارای ترکیبی بهینه از دمای رنگ نور و شاخص رندر رنگ است، بهترین فرصت را برای مشاهده تضادهای رنگی ظریف بر روی سطوح و اشیا به رانندگان می دهد ، بنابراین شرایط را برای رانندگی ایمن و بی خطر بهبود می بخشد.

روشنایی خیابانی از نگاه برنامه ریزان شهری

برنامه ریزان شهری بهتر درک می کنند که چگونه با استفاده از چراغ های خیابانی LED که دارای روشنایی بهتر، هزینه برق و انرژی کمتر و اثر کربن کمتری که بر محیط زیست نسبت به روش های روشنایی سنتی دارند، بودجه اجرایی خود را کاهش دهند. با پس انداز بیشتر در قبض های آب و برق شهری ، شهر می تواند هزینه های بودجه را برای اجرای قانون و سایر زمینه های مدیریت شهری که ایمنی کلی را بهبود می بخشد ، تخصیص دهد.
این برنامه ریزان ممکن است از توانایی های کنترل نوری که تکنولوژی LED می تواند به آنها ارائه دهد قدردانی کنند. سیستم های جدید روشنایی خیابانی LED می توانند دارای سنسورهای حرکتی و سایر کنترل کننده های نوری باشند که به عنوان تابعی از سطوح مختلف ترافیک عابر پیاده یا راننده ، روشنایی خیابان را تنظیم نمایند. با استفاده از این فناوری می توان خیابان ها را بدون اینکه چراغ های خیابان همیشه در ساعت های شب روشن باشند،ایمن نمود. چراغ های LED متصل به اینترنت همچنین می توانند اطلاعات مربوط به میزان ترافیک را جمع آوری کنند که این امر می تواند به برنامه ریزان شهری این امکان را بدهد تا روشنایی خیابان را به مکانهایی که بیشترین نیاز را برای ایمنی کلی دارند اختصاص دهند.
دستیابی به ایمن ترین روشنایی خیابان در هر محیط شهری احتمالاً همیشه یک کار در حال اجرا است و پیشرفت در فناوری روشنایی LED کمک بزرگی به این هدف می کند.
چراغ خیابانی 150 وات تولیدی شرکت روشنایی آذرطیف

چراغ خیابانی ۱۵۰ وات تولیدی شرکت روشنایی آذرطیف

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، هر روزه امکان تعویض نسل قدیمی محصولات روشنایی بیشتری با چراغ ها و پروژکتورهای LED فراهم می شود. چراغ های خیابانی LED-SMD آذرطیف با طراحی منحصر به فرد و با استفاده از چیپ های با کیفیت برند برجیلوکس با بهره نوری ۱۲۰ لومن بر وات و دارای درجه حفاظت محیطی بالا IP65 در سبد کالایی این شرکت موجود می باشند. چراغ خیابانی ۱۵۰ وات آذرطیف قابلیت جایگزینی با چراغ گازی ۴۰۰ وات را دارا می باشند و معمولا روی پایه های ۹ تا ۱۲ متری نصب می شوند. چراغ خیابانی ۱۵۰ وات شرکت روشنایی آذرطیف دارای ۱ سال گارانتی معتبر این شرکت می باشد.

موارد مصرف چراغ خیابانی

 • استفاده در معابر و جاده های شهری و برون شهری با پایه های حداکثر ۱۲ متری
 • روشنایی محوطه و کارگاه های صنعتی
 • استفاده در برج های نوری با ارتفاع بیش از ۶ متر

ویژگی های پروژکتور خیابانی ۱۵۰ وات

 • طراحی منحصر به فرد جهت پخش نور بهتر و یکنواخت و جلوگیری از اتلاف نور
 • استفاده از چیپ های برند برجیلوکس با بهره نوری ۱۲۰ لومن بر وات
 • دارای درجه حفاظت محیطی IP65 و مقاوم در شرایط جوی و اقلیمی مختلف
 • سرلوله خیابانی استاندارد ( حداقل ۵ و حداکثر ۶ سانتی متر برای قطر لوله)
 • دارای طول عمر بالای ۵۰۰۰۰ ساعت و ضمانت ۱۲ ماهه معتبر و مکتوب شرکت روشنایی آذرطیف
 • بدنه آلومینیومی دایکاست مجهز به هیت سینک جهت انتقال و دفع حرارت و در نتیجه افزایش طول عمر محصول
 • قابل عرضه در دو رنگ نور آفتابی و مهتابی
 • دارای توان مصرفی ۱۵۰ وات و شار نوری ۱۸ هزار لومن

اشتراک گذاری پست


.