مشاوره رایگان 09120887008

انواع کالاهای RGB و کاربرد آن ها

بازگشت به اخبار و مقالات
محصولات rgb

انواع کالاهای RGB و کاربرد آن ها

پیش از این در مقاله ای به بیان تجهیزات مورد نیاز برای استفاده در پروژه های فول کالر پرداختیم. حال در این مقاله به بیان انواع کالاهای کالرچنج و کاربرد آن ها می پردازیم.
به طور کلی تکنولوژی RGB در سه گروه پروژکتور، وال واشر و چراغ دفنی استفاده می شوند.
با استفاده از این کالاها می توان در فضاهای شهری، چشم اندازهای زیبایی ایجاد کرد. از طرفی هماهنگی این کالاها با هم (Synchronization) از اهمیت بالایی برخوردار است.

نورپردازی نمای ساختمان های تجاری

ساختمان های تجاری نیاز به جلب توجه بیشتر مشتریان خود دارند. از جمله اقدامات مفید می تواند نورپردازی ساختمان با محصولات فول کالر باشد. در این گونه پروژه ها باید ارتفاع ساختمان و این نکته که آیا نورپردازی از روی خود سطح انجام می شود یا محصولات در فاصله ای از نما قرار می گیرند: در مورد گزینه اول معمولا استفاده از وال واشرهای آر جی بی پیشنهاد می شود، اما در صورت وجود فاصله استفاده از پروژکتورهای کالرچنج گزینه ی بهتری است. لازم به ذکر است در سبد کالایی شرکت آذرطیف یک مدل وال واشر یک متری ۳۶ وات و دو مدل پروژکتور ۳۶ و ۷۲ واتی موجود است.

نورپردازی پل ها و تقاطع های غیر هم سطح

در صورتی که به نوعی بخواهیم عظمت و ارزش مهندسی یک پل یا تقاطع غیر هم سطح را نمایش دهیم، نورپردازی آن از گزینه های مطلوب است. در اکثر این پروژه ها استفاده از وال واشر توصیه می شود. فقط در موارد نورپردازی ستون، پروژکتورها به کار می روند.

نورپردازی بلوارها و خیابان ها

گاهی اوقات به منظور زیباسازی شهری اقدام به نورپردازی درختان می شود. حال این نورپردازی می تواند با تکنولوژی RGB انجام شود که در این صورت از چراغ های دفنی RGB بهره گرفته می شود. (به عنوان مثال نورپردازی خیابان ولیعصر و نورپردازی بلوار کشاورز تهران) شرکت آذرطیف تولید کننده چراغ های دفنی آر جی بی ۲۴ وات می باشد.


پروژکتور RGB سی و شش وات


چراغ دفنی RGB بیست و چهار وات


پروژکتور RGB پاور ۷۲ وات

اشتراک گذاری پست

بازگشت به اخبار و مقالات
.